Gisteren is in Arnhem het Rozet geopend door HKH Prinses Beatrix. In het openingsprogramma nam schaken een belangrijke plaats in. De Arnhemse schaakverenigingen De Toren, ASV en De Sleutelzet verzorgden met ruim 40 kinderen van de drie clubs drie voorstellingen van een Levend schaakspel.

De wethouders Gerrie Elfrink en Martijn Leisink speelden tegen elkaar in de door Hans Böhm gepresenteerde voorstelling. Prinses Beatrix genoot zichtbaar van het schaken. 's Avonds werd de opvoering herhaald met twee blindpartijen tussen grootmeester Ruud Janssen tegen het drietal Jorick Laan,Malcolm Lok en Rembrandt Bruil die met bord speelden. Die voorstellingen waren met zeker 200 mensen druk bezocht. In de middaguren vermaakte Hans Böhm de schaakliefhebbers met een paar uur Schaken tegen de Beer in Café Heeren van Aemstel, de gezelligste bruine kroeg van Arnhem. Zaterdag is de slotdag van de openingsfestiviteiten. Willy Hendriks geeft dan een aanschuifsimultaan aan tien borden. Er wordt gespeeld op de vijfde etage van Rozet. Zie www.rozettrakteert.nl en www.rozet.nl De simultaan begint om half drie.