De lessen zijn weer begonnen. Bij stap drie is het afmaken van de opening de eerste les. Om ook de vaardigheden van de kinderen te bekijken laat ik ze een partij spelen en deze noteren. Er was een partij die niet viel in te voeren. Zelfs mijn zoon met veel ervaring en ook een slecht handschrift kwam er niet uit. Als je naar de partijen kijkt is de wildste degene die moeilijk in te voeren was. Dat de partijen op de site komen is voor de meesten nieuw, maar ik hoop dat jullie je eigen partij nog eens bekijken en kijk ook eens naar de andere.

Partijen


...
1) Ricardo sloeg met het paard op e5. Maar is Dxe5+ of Lxd7+ niet een stuk sterker?
2) In een ongeveer gelijkwaardige stelling komt Erik-Jan met wit door een ongezonde zet 9. b2 – b3 in de penarie. Iets als Pf4 was goed speelbaar. Hoe kan zwart hier het beste van profiteren? Pxe4 of a6?
Erik