Maandagavond heeft Toren 4 in het hol van de leeuw een belangrijke overwinning behaald op de gedoodverfde kampioen Bennekom 2. Op cruciale momenten viel het onze kant op in deze spannende wedstrijd en zo bleven we met 31/2 - 41/2 aan de goede kant van de score.

 

Martin Markering (1872)     - Jan Puyman (1965)       1 - 0

Teunis Bunt (1854)              - Gerrit Jansen (1829)      0 - 1

Jan Wouters (1812)              - Niels Matser (1775)      0 - 1

Gary Dinsbach (1760)          - Renze Post (1793)         0 - 1

Cock Struijk (1697)              - Jeroen Kruiver (1730)  1/2-1/2

Chris v.Oosterwijk (1761)    - Babak Zahmat (1719)   1 - 0

Harry Verhoef (1798)           - Tom Brans (1660)         0 - 1

Rene Bakker (1697)              - Dick Vliek (1636)         1 - 0

Een herboren Renze liet als eerste een punt bijtekenen. Hij kwam goed uit de opening, ging vol in de aanval, won materiaal en aarzelde nog even bij het overhalen van de trekker, maar de winst was overtuigend (0 - 1).

Jeroen zat in een Franse ruilvariant en kreeg om een uur of 10 een remiseaanbod in een gelijke stelling. Na enig overleg en gezien eerdere tijdnood escapades werd dit aangenomen. Achteraf bekeken een juiste beslissing (1/2 - 11/2).

Babak speelde een kromme variant van het gesloten Siciliaans. Hij ging breken op de Damevleugel zonder z'n ontwikkeling te hebben voltooid, verloor een belangrijke pion op d6 en werd vervolgens opgebracht. Een kansloze nederlaag (11/2 - 11/2).

Tom was goed uit de opening gekomen, toen het ineens stagneerde en hij er een pion bij inschoot. Net toen het er donker begon uit te zien pakte z'n tegenstander een tweede vergiftigde pion en de snel (!) spelende Tom won een stuk. Met 3 pionnen voor dit stuk was het nog een hele klus geweest maar Tom kreeg nog een stuk cadeau en dat was teveel (11/2 - 21/2).

Jan zat in een Fransman met b4 en was op bekend terrein, tegenstander Martin Markering moest dan ook zwaar in de denktank. Dat gaat lekker dachten we, maar dat viel toch even tegen. Met een pionnenopmars werd tegenspel gecreëerd  waarop Jan niet goed reageerde en in tijdnood ging hij er af (21/2 - 21/2).

Gerrit kwam goed uit de opening, pikte een pionnetje mee, maar kon het geen vervolg geven. Teunis Bunt kwam terug in de partij tot hij onder druk van de klok een combinatie miste. Dat leverde Gerrit een eindspel op van Dame en Paard tegen 2 Torens met beiden nog wat pionnen. Lastig te winnen in tijdnood, maar met een beetje hulp van z´n tegenstander lukte het om een matnet te creëren (21/2 - 31/2).

Niels had in een gelijkopgaande partij niets weten te bereiken, remise lag voor de hand. Onder druk van de wedstrijd moest hij een remiseaanbod weigeren en voor de winst gaan. In het toreneindspel was hij een stuk handiger dan z'n tegenstander en hij sleepte de (wedstrijd-) winst binnen (21/2 - 41/2).

Invaller Dick ging tenslotte wat schlemielig ten onder. Weliswaar werd hij weggetikt in het late middenspel, maar in het Dame-eindspel had hij alle kansen op eeuwig schaak. Uiteindelijk ging hij door z'n vlag, gelukkig was het niet meer van belang.

En zo eindigde deze wedstrijd met 31/2 - 41/2 in ons voordeel en staan we alleen aan kop. Uiteraard zijn we er nog lang niet, maar we hebben het wel in eigen hand. De eerstvolgende match is op maandag 10 februari thuis tegen UVS 4.

Teamleider,

Jan Willem