Dit jaar mag Etienne Goudraain, speler van de Toren/VSV meedoen, aan de grootmeestergroep B van Tata Steel in Wijk aan Zee. In ongemeend sterke groep met grootheden als Wojtasek (2700+) en eveneens de Arnhem wonende levende legende Jan Timman. 

Etienne had in de eerste ronde een grote kans op een vol punt. In een zeer complexe stelling wist hij de winst niet te vinden en de stelling was zo dynamisch dat deze meteen omsloeg in verlies. In de tweede ronde mag hij tegen Jobava (rating 2710). Support kan hij dus wel gebruiken. Dit geldt ook voor een goede bekende van onze club Merijn van Delft. Hij heeft naast Etienne vorig jaar de A-groep bij de amateurs gewonnen en daardoor het recht gekregen om mee te doen bij de absolute topgrootmeesters.

In de Grootmeester A groep spelen Anish Giri en Loek van Wely mee.

In de dag A groep komt later nog Thomas Beerdsen uit.