Van 28 t/m 30 december 2015 werd het OSBO Persoonlijk Jeugdkampioenschap gehouden. 21 Torenaren deden mee. De kampioenen waren : Geert van Hoorn (B), Elmar Roothan (C), Imre Woest (meisjes C), Arthur Maters (D), Sara Martinez (meisjes D). Zij hebben daarmee een NK plek gehaald. Daarnaast zijn er ook NK plaatsen voor Frank van Wijngaarden (2de D) en Sofie van den Born (2de meisje D). Gefeliciteerd en veel succes op het NK.

dgroep1Het toernooi werd georganiseerd door de Schaakmaat en vond plaatst op Veluws College, locatie Duizendschoon. Het aantal deelnemers viel wat tegen, maar het schaak plezier was er niet minder om. De E jeugd kwam op 28 december in actie, de D t/m A mochten 2 dagen aan de bak op 29 en 30 december. Onderaan het verslag is een opsomming gemaakt van de resultaten van de Torenaars. De rating is overgenomen van de OSBO PJK site (oorsprong van de rating is mij niet bekend). Op basis van die rating, het ik de plaatsing berekend.

Geert, Elmar, Arthur, Frank en Sara stuurde mij een persoonlijk verslagje deze zijn in schuin-schrift toegevoegd. Bedankt voor jullie medewerking.

Alle foto van mij en die van Annemiek Maters zijn te zien op google plus. Annemiek bedankt.

AB speeltA/B: Geert kampioen bij de B

De organisatie had besloten de A en B jeugd te laten spelen in een gemeenschappelijke groep omdat het aantal deelnemers wel erg laag was. 3 deelnemers in de A en 10 in de B.

Raimond Vastenhoud deed mee in de A. Hij is jeugdlid van de toren maar speelt bij de senioren op de maandag. Hij had gewoon zin om nog een keertje bij de jeugd mee te doen. Hij werd in totaal 6de in de A/B groep. Geert werd 2de A/B groep en B kampioen. Veel succes bij het NK.

AB kampioenenGeert: Mijn doel was het halen van een NK ticket en daarvoor moest ik B kampioen worden. Toen ik hoorde dat A en B samen waren gevoegd wilde ik deze groep winnen. Tegen Casper wouters kwam ik verloren te staan, maar wist me terug te knokken tot remise. De laatste partij verprutste ik helemaal waardoor ik bleef steken op remise. Casper werd totaal kampioen en ik moest  tevreden zijn met de tweede plaats in de groep. Ik werd daarmee B kampioen en mag dus naar het NK. Dat gaat mijn vijfde keer worden, ik heb er zin in.

C: Elmar Kampioen, Imre meisjes kampioen

CgymHet C veld begon met 9 deelnemers. Luuk de Man deed de 2de dag niet meer mee, hij was ziek. De acht deelnemers die overbleven speelden allemaal tegen elkaar. Het leek wel een beetje op de IJC want van de 8 waren er 6 Torenaren (Tom, Thijmen, Mark, Imre, Elmar en Mark). Achter het schaak bord werd hard gestreden maar daarnaast was het gezellig. De 2e dag begon met ochtend gymnastiek onder leiding van Tom.

Elmar werd kampioen. Hij gaat voor het eerst naar het individueel NK. Imre werd tweede en meisjes kampioen. Tom werd derde. Elmar en Imre veel succes op het NK

Cgroepc kampioenen

Elmar: Ik vond het P.J.K. een erg leuk toernooi en heb erg genoten van de andere kinderen en de gezelligheid. Verder vind ik het een goed georganiseerd toernooi en een fijne locatie waar je lekker kan schaken en met je vrienden spelen. Ik vond het erg spannend. De partij tegen Mark was het spannendst omdat dat de partij was voor het kampioenschap en die heb ik gelukkig gewonnen. Ik was best wel moe na het toernooi.

DgroepD: Arthur Kampioen, Sara meisjes kampioen, Frank 2de (NK plek)

28 deelnemers met 7 Torenaars: Athur, Sara, Frank, Skipper, Julian, Sofie, Jian. Ze deden het allemaal heel erg goed. Allemaal meer dan 50% score. De topper was Arthur, hij werd kampioen. Frank werd 2de na barrage en heeft hiermee een NK plek behaald. Sara werd meisjes kampioen. Sofie werd 2de meisje en geeft daarbij ook een NK plek gehaald. Arthur, Frank, Sara en Sofie veel succes bij het NK in Rijswijk.

DbarragefrankFrank: Dit was mijn 4e PKJ. Tussenstand na dag 1 was 3 uit 5 (verliespartijen tegen Arthur en William), 2e dag liep lekker met 5 uit 5, waardoor ik uiteindelijk op gedeelde 2e plaats uit kwam.
Spannend was de barrage (i.v.m. NK plaats) tegen William! De gewone partij had ik van hem verloren, hij is een sterke speler. Het snelschaken in de barrage was denk ik in mijn voordeel, ik won met 2-0 en plaatste me daarmee voor NK-D.

 DsarasofieSara: Ik vond het PJK heel leuk en heb veel geleerd de eerste ronde moest ik gelijk al tegen Sofie mijn concurrente en haalde mijn eerste punt binnen. Ik had na de eerste dag [5 rondes] al 4 punten
De 2e dag speelde ik minder goed met 2 en een half en werd meisjeskampioene.
Helaas was Imre de wisselbeker vergeten  mee te nemen en het standaardje was veel kleiner dan de beker vorig jaar.

Arthur: Het was rond de jaarwisseling en dus was het weer tijd voor het PJK! Dit jaar was ik als eerste geplaatst en dat geeft heel wat druk. Er waren ook maar twee NK plaatsen voor de jongens dus ik moest vol aan de bak en kon maar weinig fouten maken.
dmeisjesDe eerste ronde was niet al te lastig en won ik al vrij snel. De tweede, derde en vierde ronde trof ik allemaal Torenaren : Jian, Frank en Sara. Tegen Sara ik kwam een stuk slechter te staan. Sara had ook een paar keer remise kunnen maken maar na een afwikkeling kreeg ik een vrijpion die niet meer te stoppen was. Het was een lange pot tegen Sara dus ik had niet veel rust maar ik ging, met 4 uit 4, en een goed gevoel mijn laatste partij van die dag tegen William in. Na verloop van tijd waren we de enige die nog bezig waren en ik was al redelijk moe toen ik pardoes mijn dame liet pennen. Na dag 1 stond ik dus met 4 anderen  gedeeld tweede met een half punt achter William, de nummer 1.
dkampioenenDag 2 begon ik tegen Tobias. Na een spannende pot waar ik iets minder stond had ik met nog 16 seconden op de klok een remise eruit gesleept. Hierdoor kwam ik op 4½ uit 6 en een gedeeld 3e plaats. Ronde 7, 8 en 9 kwam ik winnend door. Door onderlinge verliezen of remises van de anderen, begon ik ronde 10 met een half punt voorsprong. Hier trof ik weer een Torenaar, Sofie, die nog volop in de race was voor een NK plek. Daar waar ik nog wel eens in de laatste ronde een toernooi weet weg te geven, wist ik nu wel te winnen, waardoor ik met de titel en een NK plek het toernooi kon afsluiten.

E: veel schaakplezier

24 schakers met 7 torenaars: Jesse, Ruben, Gyon, Merijn, Rick en Demian. In deze groep geen kampioenen van de Toren. Jesse was de beste Torenaar met 6 uit 10 en een 5de plaats.

Resultaten van de Torenaars

Groep Jeugd schaker resultaat TPR geplaatst rating
A/B Geert van Hoorn 2de 5 uit 6 1854 1ste 1877
A/B Raimond Vastenhout 6de 3 uit 9 1449 4de 1696
C Elmar Roothaan 1ste 7½  uit 8 1485 2de 1260
C Imre Woest 2de 5½  uit 8 1079 4de 1013
C Tom van ‘t Hoff 3de 5½  uit 8 1167 1ste 1288
C Mark Bakker 4de 5½  uit 8 1087 5de 953
C Ilan van der Zand 6de 3½  uit 8 887 6de 867
C Thijmen Terpstra 8ste 1½  uit 8 532 7de 726
D Arthur Maters 1ste 8½ uit 10 1282 1ste 1353
D Frank van Wijngaarden 2de 8 uit 10 1035 3de 967
D Sara Martinez 5de  6½  uit 10 930 4de 949
D Jian van de Pol 10de 5½  uit 10 643 10de 628
D Sofie van den Born 11de  5½  uit 10 599 16de 522
D Julian van Meegen 13de  5½  uit 10 550 19ste 428
D Skipper Corbijn 18de 5 uit 10 558 21de 422
E Jesse Jansen 5de 6 uit 10 432 9de 316
E Ruben Loonen 11de 5 uit 10 271 22ste 133
E Gyon Terpstra 12de 5 uit 10 243 18de 185
E Merijn Jansen 19de 4 uit 10 190 8ste 326
E Rick Wellink 20de 4 uit 10 214 21ste 151
E Demian Wellink 22de 3 uit 10 96 15de 223
Reikimaster0