De Externe zit er weer op voor dit jaar. Wat De Toren aangaat kende het afgelopen seizoen de nodige Ups en Downs. T246 pakten de titel, maar T89 daalden af. Wel prettig is natuurlijk dat de jeugd van T2 de aansluiting heeft gevonden met T1 door te promoveren naar het Walhalla van de OSBO, de PromotieKlasse.

TOREN 1 sloot het debuutjaar in de landelijke tweede klasse af met winst op Messemaker 1847 en eindigde op een hele fraaie 2de plaats!
De Kampioenen van T246 zijn door hun grootse prestaties terecht bewierookt. Volgend jaar op een hoger platform te bewonderen en mogen ze daar hun kunsten vertonen.
T3 piste net naast de pot. De jongens schurken tegen de PromotieKlasse aan, dus wie weet komend jaar…
Ook de jeugdteams T5 en 11 presenteerden zich aan de top, hoewel het zonde blijft dat de meiden op ’t laatst overal naast grepen.
De T7-mannen van Jan Schoemaker draaiden vrijwel het gehele seizoen mee om de bovenste plaatsen. Met die mooie 3de plaats valt heel goed te leven.
Voor T8 en 9 viel het doek in de laatste ronde. Voor T8 gold als excuus dat ze in een vrij zware poule zaten, maar T9 heeft het in ’t begin een beetje laten liggen en kon dat op het eind net niet meer goedmaken. Afijn, volgend seizoen d’r weer lekker in kletsen!
T10 kende een vliegende start en moest het uiteindelijk alleen tegen de Top-2 afleggen. Deze reeks leverde een keurige plaats in de middenmoot op.

Volgend jaar reken ik weer op jullie, want zeg nou zelf, de externe wedstrijden zijn en blijven toch de krenten in de pap!
Schaak gewoon door in de ZomerCompetitie of pak anders eens een toernooitje mee!




TOREN 1
KNSB KLASSE 2C r8:
Kennemer Combinatie 1  -  Oegstgeest '80          4  - 4
AAS                    -  HWP Sas van Gent 2      5  - 3
WSC                    -  Promotie                5½ - 2½
DSC Delft 2            -  Messemaker 1847         1½ - 6½
De Toren Arnhem        -  Paul Keres 2            4  - 4


   De Toren Arnhem       2138 - Paul Keres 2           2056 
1. Bob Beeke             2171 - Anton Rosmuller        2072 1  - 0
2. Bram van der Velden   2216 - Mark Uildriks          1956 ½  - ½
3. Willy Hendriks        2431 - Rijk Schipper          2141 ½  - ½
4. Theo Hommeles         2411 - Evert van Heel         2054 1  - 0
5. Bart van Onzen        2015 - Hein-Piet van der Spek 2079 0  - 1
6. Thomas van Nispenrode 1984 - Erik Oosterom          2129 ½  - ½
7. Justin Gunther        2015 - Simon Kronemeijer      2007 0  - 1
8. Rein Visee            1857 - Hugo ten Hertog        2008 ½  - ½



KNSB KLASSE 2C r9:
Paul Keres 2          - Oegstgeest '80        5  - 3
Messemaker 1847       - De Toren Arnhem       3  - 5
Promotie              - DSC Delft 2           5  - 3
HWP Sas van Gent 2    - WSC                   5½ - 2½
Kennemer Combinatie 1 - AAS                   3  - 5


   Messemaker 1847            2124 - De Toren Arnhem          2092 
1. Arjan van der Leij         2001 - Willy Hendriks           2431 0  - 1
2. Ed Roering                 2153 - Theo Hommeles            2411 ½  - ½
3. Peter Scheeren             2436 - Bram van der Velden      2216 1  - 0
4. Paul van der Hoeven        2186 - Anthony Migchels         2020 0  - 1
5. Erich Karstan              2087 - Bart van Onzen           2015 0  - 1
6. Reint van der Knijff       2014 - Rein Visee               1857 ½  - ½
7. Ben van Geffen             2107 - Nick Beijerinck          1938 0  - 1
8. Kees van der Knijff        2010 - Steven Glasbeek          1850 1  - 0



    Klasse 2C             Mp Bp  1   2   3   4    5    6    7   8    9   10
1.  AAS                   17 43  x   5   5   5    4.5  4    5   5    4.5 5
2.  De Toren Arnhem       13 39  3   x   4   5    4    5    4.5 4    4.5 5
3.  Kennemer Combinatie 1 12 43  3   4   x   7.5  5.5  3.5  4   4.5  5   6
4.  HWP Sas van Gent 2    10 37½ 3   3   0.5 x    6    6    5   5.5  3   5.5
5.  Paul Keres 2          9  36½ 3.5 4   2.5 2    x    3.5  5   5    5   6
6.  Messemaker 1847       9  32½ 4   3   4.5 2    4.5  x    1.5 4.5  2   6.5
7.  Oegstgeest '80        7  37  3   3.5 4   3    3    6.5  x   3    4.5 6.5
8.  WSC                   7  34½ 3   4   3.5 2.5  3    3.5  5   x    5.5 4.5
9.  Promotie              6  35  3.5 3.5 3   5    3    6    3.5 2.5  x   5
10. DSC Delft 2           0  22  3   3   2   2.5  2    1.5  1.5 3.5  3   x

AAS is kampioen
Promotie en DSC Delft 2 zijn gedegradeerd


Topscorers
Klasse 2C	                 Team	Bp	Ap	KNSB	TPR	RaTg	W-We
1. Willy Hendriks	De Toren Arnhem	7½	9	2431	2451	2178	0,56
2. Theo Hommeles	De Toren Arnhem	7½	9	2411	2428	2155	0,36


    De Toren Arnhem            1 2  3  4 5  6 7  8 9 Ap Bp Brd Kl KNSB TPR
1.  Willy Hendriks             ½ 1  1  1 1  1 ½  ½ 1 9  7½ 1,7 1w 2431 2451
2.  Theo Hommeles              1 1  1  ½ 1  1 ½  1 ½ 9  7½ 2,4 1z 2411 2428
3.  Bram van der Velden        1 1r 1  0 -  1 -  ½ 0 7  4½ 2,9 2w 2216 2203
4.  Bob Beeke                  1 ½  1  0 ½  ½ 1  1 - 8  5½ 3,0    2171 2206
5.  Bart van Onzen             ½ 1  0  0 0  1 0  0 1 9  3½ 4,7 1z 2015 2024
6.  Jeroen van Onzen           - -  -  1 -  - ½  - - 2  1½ 5,0 2w 2031 2309
7.  Anthony Migchels           - -  -  - 0  - -  - 1 2  1  5,5 2z 2020 2072
8.  Jan van Dorp               ½ -  0  - -  - -  - - 2  ½  6,0 2w 1960 1980
9.  Thomas van Nispenrode      0 0  -  - ½  ½ 1  ½ - 6  2½ 6,3    1984 2032
10. Sebas Beumer               - -  0  - 1  - -  - - 2  1  6,5    1992 2147
11. Mees van Osch              - -  -  - -  - ½  - - 1  ½  7,0 1w 1724 1832
12. Justin Gunther             - -  0  - -  0 -  0 - 3  0  7,0 1z 2015 1710
13. Rein Visee                 - ½  -  0 -  0 -  ½ ½ 5  1½ 7,2 3z 1857 1828
14. Nick Beijerinck            - -  -  - 0  - -  - 1 2  1  7,5 2w 1938 2074
15. Noud Lentjes               - 0  -  ½ -  - -  - - 2  ½  7,5    1826 1843
16. Steven Glasbeek            0 -  -  - -  - ½  - 0 3  ½  7,7 3z 1850 1780

Individuele Prestaties





TOREN 2j
KLASSE 1B r7:
PION 2           -  Voorst                   3½ - 4½
De Elster Toren  -  ASV 5                    4  - 4
WDC              -  Het Kasteel 2            4  - 4
Schaakstad 5     -  TOREN 2j                 0  - 8 


                   Schaakstad 5  -  TOREN 2j                          
1.  Frans van Dijk (1724)        -  Sebas Beumer (1992)               0 – 1
2.  André Huis in ’t Veld (1720) -  Nick Beijerinck (1938)            0 – 1
3.  Shorish Maroof (1650)        -  Jan van Dorp (1960)               0 – 1
4.  Karel van Delft (1616)       -  Justin Gunther (2015)             0 – 1
5.  René Schaafsma (1539)        -  Marcella Gunther (1771)           0 – 1
6.  Wim Willemsen (1530)         -  Noud Lentjes (1826)               0 – 1
7.  Ed Blankestijn (1490)        -  Sjoerd van Willigen (1807)        0 – 1
8.  Karin Pruijssers (1526)      -  Fabio Bravo (1911)                0 – 1


   Klasse 1B           Mp Bp  1  2  3   4   5  6  7   8
1. De Toren Arnhem 2j  10 36  x  5  4½  5½  3½ 3½ 6   8
2. Voorst              10 33  3  x  3   4½  5  5½ 5   7
3. WDC                 9  31½ 3½ 5  x   3   4  5½ 4½  6
4. PION 2              9  29½ 2½ 3½ 5   x   4  4½ 4½  5½
5. Het Kasteel 2       8  28  4½ 3  4   4   x  1  5½  6
6. ASV 5               7  30  4½ 2½ 2½  3½  7  x  4   6
7. De Elster Toren     3  24½ 2  3  3½  3½  2½ 4  x   6
8. Schaakstad 5        0  11½ 0  1  2   2½  2  2  2   x

De Toren Arnhem 2j Kampioen!
De Elster Toren en Schaakstad 5 degraderen

Individuele Uitslagen





TOREN 3
KLASSE 1A r7:
O & O      -  Schaakstad 4      3  - 5
ZSG 2      -  VSG               4  - 4
DZC        -  VDS               1½ - 6½
Lelystad   -  TOREN 3           2½ - 5½


                    Lelystad  -  TOREN 3                         
1.  Jacques Huijzer (1917)    -  Jeroen van Onzen (2045)          ½ - ½
2.  Dick Stapersma (1819)     -  Renze Post (1873)                0 – 1
3.  Ton van Rooijen (1735)    -  Ron Engelen (1797)               0 – 1
4.  Tom Draisma (1822)        -  Jan Willem van Willigen (1780)   0 – 1
5.  Martin Beenhakker (1693)  -  Vincent Vleeming (1819)          ½ - ½
6.  H.J. Larooij (1669)       -  Gerrit Janssen (1811)            1 – 0
7.  Tony van der Plas (1649)  -  Fred Beumer (1748)               ½ - ½
8.  Ad Nieuwenhuizen (1514)   -  Niels Matser (1703)              0 – 1


   Klasse 1A          Mp Bp  1   2  3  4  5  6  7  8
1. VDS                11 34½ x   5  4  3  6  5½ 4½ 6½
2. De Toren Arnhem 3  11 33  3   x  4½ 6  5½ 5  4  5
3. Schaakstad 4       9  31  4   3½ x  3½ 5  5½ 5  4½
4. VSG                9  28  5   2  4½ x  2½ 4  5  5
5. Lelystad           8  27  2   2½ 3  5½ x  4½ 4½ 5
6. ZSG 2              5  26  2½  3  2½ 4  3½ x  5  5½
7. O&O                3  27  3½  4  3  3  3½ 3  x  7
8. DZC                0  17½ 1½  3  3½ 3  3  2½ 1  x

VDS Kampioen!
DZC en O & O zijn gedegradeerd.

Individuele Uitslagen





TOREN 4j
KLASSE 2B r7:
TOREN 4j        -  Variant                6  - 2
VDS 2           -  Zutphen 3              6½ - 1½
SMB 5           -  De Schaakmaat          5½ - 2½
Zevenaar 2      -  Theothorne             3  - 5


                   TOREN 4j  -  Variant
1. Fabio Bravo (1911)        -  Richard Rieksen (1740)          1 - 0
2. Mees van Osch (1724)      -  Koen Rieksen (1753)             1 - 0
3. Rik Roelofs (1763)        -  Rob Huberts (1840)              ½ - ½
4. Nadia Bloemendaal (1589)  -  Rob Knuiman (1794)              ½ - ½
5. Maurice van Eijk (1730)   -  Leo Huberts (1650)              ½ - ½
6. Thomas Beerdsen (1650)    -  Ton Hageman (1795)              ½ - ½
7. Erik Duijm (1574)         -  Rene Lucassen (1566)            1 - 0
8. Paul Glasbeek (1453)      -  Jeroen Klein Essink(1565)       1 – 0


   Klasse 2B            Mp  Bp   1  2   3  4  5  6   7   8
1. De Toren Arnhem 4j   13  39   x  6   6  5  7  4   6½  4½
2. Theothorne           10  32   2  x   4½ 5  3½ 4½  6½  6
3. Variant               8  30½  2  3½  x  5  5  4   4   7
4. Zevenaar 2            7  30   3  3   3  x  4  5½  5½  6
5. De Schaakmaat         7  27½  1  3   4½ 4  x  5   2½  7½
6. VDS 2                 6  30   4  4   3½ 2½ 3  x   6½  6½
7. SMB 5                 5  22   1½ 4   1½ 2½ 5½ 1½  x   5½
8. Zutphen 3             0  13   3½ 1   2  2  ½  1½  2½  x

De Toren Arnhem 4j Kampioen!
SMB 5 en Zutphen 3 gedegradeerd…

Individuele Uitslagen





TOREN 5j
KLASSE 3D r7:
Twello 3      -  TOREN 5j                 ½ - 5½
Rokade        -  De Schaakmaat 3          3 - 3
Lochem        -  Doetinchem 2             3 - 3
Pallas 3      -  Schaakstad 7             5 – 1


              TWELLO 3  -  TOREN 5j                     
1. N.O.                 -  Martijn van Blitterswijk     0 - 1             
2. Henk Onijs           -  Raimond Vastenhout           ½ - ½           
3. Kees Kuijk           -  Jorick Laan                  0 - 1                  
4. Dick Stevens         -  Yassine Mouhdad              0 - 1            
5. Roel Berends         -  Alec Wolters                 0 - 1          
6. Ruud van Swam        -  Noah Goldsmid                0 – 1


   Klasse 3D            Mp  Bp    1  2  3   4   5   6  7  8
1. Doetinchem 2         13  29½   x  3½ 4½  3   4   4½ 5½ 4½
2. De Toren Arnhem 5j   11  27½   2½ x  4½  3   3½  5½ 4  4½
3. Pallas 3             10  27½   1½ 1½ x   4   4   5½ 6  5
4. Lochem                8  23½   3  3  2   x   2½  4½ 5  3½
5. Rokade                7  20½   2  2½ 2   3½  x   3½ 3  4
6. Twello 3              4  12½   1½ ½  ½   1½  2½  x  3½ 3½
7. De Schaakmaat 3       3  14    ½  2  0   1   3   2½ x  5
8. Schaakstad 7          0  12    1½ 1½ 1   2½  2   2½ 1  x

Doetinchem 2 Kampioen!
Schaakstad 7 gedegradeerd…

Individuele Uitslagen





TOREN 6
KLASSE 3F r7:
SMB 6           -  Schaakstad 6           2½ - 3½
Elster Toren 2  -  Voorst 2               1½ - 4½
ASV 8           -  Velp 2                 4½ - 1½
TOREN 6         -  Doesborgh 2            5  - 1


                       TOREN 6  -  Doesborgh 2
1. Ben McNab (1737)             -  Jan Ravesteijn (1527)          1 - 0
2. Niels Matser (1720)          -  Ben Lievers (1566)             1 - 0
3. Jeroen Kluiver (1719)        -  Stephan Brouwer (1436)         0 - 1
4. Erik Minderman (1663)        -  Joop Crooy (1384)              1 - 0
5. Roland van Witteveen (1584)  -  A.J. Lebbink (1422)            1 - 0
6. Rienk Minderman (1650)       -  N.O.                           1 – 0


   Klasse 3F         Mp Bp  1  2   3  4   5   6  7   8
1. De Toren Arnhem 6 14 34½ x  4½  5½ 4   5   5½ 5   5
2. Voorst 2          11 28½ 1½ x   3  3½  4½  5  5   6
3. ASV 8             9  22  ½  3   x  2   3½  4½ 4½  4
4. Schaakstad 6      7  22½ 2  2½  4  x   2½  3½ 3   5
5. De Elster Toren 2 6  18½ 1  1½  2½ 3½  x   4  2½  3½
6. SMB 6             4  17  ½  1   1½ 2½  2   x  4½  5
7. Velp 2            3  13½ 1  1   1½ 3   3½  1½ x   2
8. Doesborgh 2       2  11½ 1  0   2  1   2½  1  4   x

De Toren Arnhem 6 Kampioen!
Doesborgh 2 degradeert

Individuele Uitslagen





TOREN 7
KLASSE 3C r7:
TOREN 7        -  Schaakstad 8           5  - 1
WDC 2          -  Ugchelen               1½ - 4½
Voorst 3       -  De Cirkel 3            2  - 4
Twello 2       -  OPC                    3  - 3


                   TOREN 7  -  Schaakstad 8                      
1.  Peter Lincewicz (1719)  -  Nanno Brattinga (1353)            1 – 0
2.  Tom Brans (1738)        -  Aad de Bruijn (1215)              1 – 0
3.  Ron Brachten (1628)     -  Jan Kranenberg (1241)             ½ – ½
4.  Cor Lindeman (1580)     -  Erwin Rouw (1511)                 1 – 0
5.  Jan Schoemaker (1491)   -  Ed van de Meulen (1233)           1 – 0
6.  Kees Spruijt (1484)     -  Dorinde Biersma (1124)            ½ – ½


   Klasse 3C         Mp Bp  1   2   3   4   5  6  7   8
1. Ugchelen          13 31½ x   4½  4   3   4  5½ 4½  6
2. WDC 2             10 25½ 1½  x   2   4   3½ 4½ 5   5
3. De Toren Arnhem 7 10 24½ 2   4   x   2½  3½ 3½ 4   5
4. OPC               9  24½ 3   2   3½  x   3  3  4   6
5. Voorst 3          5  21  2   2½  2½  3   x  4  2   5
6. Twello 2          5  18  ½   1½  2½  3   2  x  4   4½
7. De Cirkel 3       4  16½ 1½  1   2   2   4  2  x   4
8. Schaakstad 8      0  6½  0   1   1   0   1  1½ 2   x

Ugchelen Kampioen!
Schaakstad 8 degradeert…

Individuele Uitslagen





TOREN 8
KLASSE 3E r7:
Ede 2         -  Wageningen 5           3½ - 2½
De Cirkel 2   -  Tornado                1  - 5
Rhenen        -  Dodewaard              1½ - 4½
TOREN 8       -  Bennekom 3             2½ - 3½


             TOREN 8  -  Bennekom 3
1. Arie Schouten      -  R. Kreeft            ½ – ½
2. Juan van de Anker  -  J. Alting            ½ – ½
3. Eric Roelofs       -  H. Gillet            ½ – ½
4. Han Winters        -  S. v/d Schaaf        0 - 1
5. Iris Roelofs       -  R. v/d Molen         1 - 0
6. Hans Derendorp     -  Suuring              0 – 1


   Klasse 3E         Mp  Bp  1  2  3  4   5   6  7  8
1. Ede 2             12  29  x  2½ 3½ 6   3½  3½ 5  5
2. Tornado           11  25  3½ x  1  5   3   4  4  4½
3. Wageningen 5      10  27  2½ 5  x  2   4½  4  5  4
4. De Cirkel 2        8  18½ 0  1  4  x   3½  3  4  3
5. Dodewaard          6  20½ 2½ 3  1½ 2½  x   3  4½ 3½
6. Bennekom 3         5  19  2½ 2  2  3   3   x  3  3½
7. Rhenen             3  16  1  2  1  2   1½  3  x  5½
8. De Toren Arnhem 8  1  13  1  1½ 2  3   2½  2½ ½  x
 
Ede 2 Kampioen!
De Toren Arnhem 8 degradeert

Individuele Uitslagen





TOREN 9
KLASSE 3H r7:
Gendringen     -  Zevenaar             3½ - 2½
Wisch          -  Aalten               3  - 3
Kameleon       -  Rokade 2             2½ - 3½
TOREN 9        -  Groenlo              3½ - 2½


                     TOREN 9  -  Groenlo
1.  Hans Donker (1647)        -  Guido Nijhof (1667)           0 - 1
2.  Dick Vliek (1547)         -  Rob Dijkstra (1710)           1 – 0
3.  Franke van Netten (1517)  -  Pieter Breedijk (1576)        ½ – ½
4.  Mark van Gemert (1560)    -  H. Post (1535)                1 – 0
5.  Rolf Hendriks (1581)      -  Luka Dokic (1380)             1 – 0
6.  Reinier Heinz (1367)      -  J. Kamperman (1391)           0 – 1


   Klasse 3H         Mp  Bp  1  2   3   4   5   6   7  8
1. Rokade 2          12  28  x  3½  3   3   5   4½  5½ 3½
2. Kameleon          11  27½ 2½ x   3   5   4   4½  4  4½
3. Zevenaar 3         7  22½ 3  3   x   2½  2½  5   3  3½
4. Aalten             7  20½ 3  1   3½  x   2½  3   3  4½
5. Gendringen         6  20½ 1  2   3½  3½  x   2½  2½ 5½
6. Wisch              5  16½ 1½ 1½  1   3   3½  x   3½ 2½
7. Groenlo            4  17  ½  2   3   3   3½  2½  x  2½
8. De Toren Arnhem 9  4  15½ 2½ 1½  2½  1½  ½   3½  3½ x

Rokade 2 Kampioen!
De Toren Arnhem 9 degradeert
   
Individuele Uitslagen





TOREN 10
KLASSE 4E r7:
TOREN 10       -  WDC 3            3  - 3
De Sleutelzet  -  Kameleon 2       2½ - 3½
ASV 10         -  Doetinchem 3     2½ - 3½
Zevenaar 4     -  Rheden           3½ - 2½


   Klasse 4E          Mp  Bp  1  2   3   4   5  6  7  8
1. Doetinchem 3       11  25  x  4   2   3½  5  3½ 4  3
2. Kameleon 2         10  27½ 2  x   2½  4   5  5  5½ 3½
3. Rheden             10  24½ 4  3½  x   2½  2½ 4½ 4  3½
4. Zevenaar 4          7  20½ 2½ 2   3½  x   3  1½ 4  4
5. De Toren Arnhem 10  7  18  1  1   3½  3   x  3  3  3½
6. ASV 10              4  17  2½ 1   1½  4½  3  x  3  1½
7. WDC 3 *             4  16  2  ½   2   2   3  3  x  4½
8. De Sleutelzet       3  18½ 3  2½  2½  2   2½ 4½ 1½ x

Doetinchem 3 Kampioen!

Individuele Uitslagen





TOREN 11j
KLASSE 4C r7:
TOREN 11j         -  Theothorne 2      3  - 3
Ons Genoegen 2    -  ASV 9             3  - 3
Eerbeek           -  Voorst 4          3½ - 2½
De Schaakmaat 4j  -  Pallas 5           ½ - 5½


                    TOREN 11j  -  Theothorne 2    
1. Catheleijne Sanders (1321)  -  Joop van Wijk                 1 - 0    
2. Iris Roelofs (1545)         -  Dirk Gerbrands                ½ - ½     
3. Maureen Naber               -  Tjakko de Boer (1527)         ½ - ½   
4. Quirine Naber               -  Roderik Kant                  ½ - ½   
5. Kadee To                    -  Rinus Zwackhalen (1413)       0 - 1   
6. Amber van den Broek (964)   -  Gilian Brouwer                ½ - ½   


   Klasse 4C            Mp  Bp  1   2  3  4  5  6   7  8
1. ASV 9                10  28½ x   3½ 2½ 3  6  3   4½ 6
2. Eerbeek              10  24  2½  x  3  4  3½ 3   4½ 3½
3. De Toren Arnhem 11j  10  23  3½  3  x  3½ 3  3   3  4
4. Ons Genoegen 2        7  23  3   2  2½ x  4½ 5   3½ 2½
5. Pallas 5              7  21  0   2½ 3  1½ x  5   5½ 3½
6. Theothorne 2          7  19½ 3   3  3  1  1  x   4  4½
7. De Schaakmaat 4 j     3  16  1½  1½ 3  2½ ½  2   x  5
8. Voorst 4              2  13  0   2½ 2  3½ 2½ 1½  1  x

ASV 9 Kampioen!

Individuele Uitslagen





TORENteams


Oktober 08, November 08, December 08 , Januari 09 , Februari 09, Maart 09



”When The Going Gets Tough, The Tough Gets Going…”