In z’n kampioensspeech stelde Kampioen Rolf Hendriks zich wat te bescheiden op. Bleek nergens voor nodig, want in de
slotronde moest zelfs Schouten er aan geloven. Het verschil op de ranglijst is er dan ook naar. Rolf schreef ondanks het achterblijven bij ‘t snelschaken toch het Combiklassement op z’n naam. Naast The Champ kreeg ook Jan Schoemaker voor zijn deelname aan alle rondes een fles Rosé in handen gedrukt.
In de laatste ronde bizarre taferelen bij Au en Teunissen. Daarentegen viel het geduld van Fabio en Tom op. Jorick hield Jan Willem keurig op remise. Karl nam Erik het initiatief uit handen en maakte het hardhandig af.
Han Winters veroverde verrassend het Snelschaakkampioenschap. Op 1 puntje volgde Franke van Netten die ook nipt achter Rolf tweedes werd in de Combi.
Tot 2 rondes voor ’t eind bleef het spannend. Mede door vakantie van concurrenten kon Rolf afstand nemen. Dit jaar waren er enkele topavondjes bij van zo’n 30 man. Twee avondjes doken we onder de 20, maar dat is logisch in de vakantieperiode. In totaal zagen we 56 man langs komen. Al met al was deze ZomerCompetitie dus weer redelijk succesvol en kende een prima winnaar.
Volgend jaar belooft het een prachtig jubileumfeest te worden. De 25ste editie staat dan op de rol en in combinatie met het WK in Zuid-Afrika gaat dat hopelijk weer genoeg vuurwerk opleveren in De Steenen Camer!



ZOMERKAMPIOEN 2009: ROLF HENDRIKS




foto’s Han Winters


















Uitslagen Ronde 12 (slot)Reg.Snel
Fabio Bravo-Paul de Freytas1-0...½-½
Tje Wing Au-Michel Teunissen1-0...0-1
Jorick Laan-Jan Willem van Willigen½-½...0-1
Erik Minderman-Karl Denys0-1...½-½
Tom Brans-Roland van Witteveen1-0...0-1
Dick Vliek-Franke van Netten1-0...0-1
Rolf Hendriks-Arie Schouten1-0...0-1
Reinier Heinz-Arie van der Deijl1-0...0-1
Gerjan Brands-Jan Schoemaker0-1...0-1
Hans Derendorp-Frank Laan1-0...1-0
Frits Willems-Ton Logtenberg1-0...1-0
René de Goey-Han Winters0-1...0-1

Partijen































































EindStand ZomerCompetitieRatingGespeeldPunten
1Rolf Hendriks15521291
2Koen Maassen vd Brink1863862
3Jan Schoemaker14641261
4Franke van Netten1507957
5Rik Roelofs1766857
6Tje Wing Au1866857
7Eric Roelofs1540856
8Erik Minderman1681848
9Tom Brans1701848
10Hans Derendorp1394746
11Han Winters1316943
12Frank Laan1200743
13Fred Schonis1209541
14Jan Willem van Willigen1850839
15Gerjan Brands1322738
16Tony Hogerhorst1885738
17Karl Denys1749637
18Paul de Freytas1896637
19Juan van den Anker1467935
20Frits Willems1165633
21Jorick Laan1681732
22Reinier Heinz1370931
23Marco Vastenhout1258431
24Martin Weijsenfeld1904431
25René de Goey1051830
26Iris Roelofs1492729
27Ton Logtenberg1200826
28Arie van der Deijl1433825
29Dick Vliek1641325
30Mees van Osch1752325
31Peter Lincewicz1790422
32Michel Teunissen1912422
33Noud Lentjes1880220
34Bob Beeke2212220
35Raimond Vastenhout1668417
36Fabio Bravo1893316
37Nick Beijerinck2087316
38Justin Gunther2034413
39Roland van Witteveen1608412
40Cor Lindeman1562312
41Stephan Antonijevic1450211
42Jan Looyen1500211
43Niels Matser1762211
44Erik Starkenburg1045110
45Jeroen Kruiver1807110
46Bram van der Velden2204110
47Erik Duijm163137
48Marcella Gunther184437
49Bart van den Akker154415
50Arie Schouten157544
51Cees Duijm100033
52Quincy Wekker107311
53Herman de Munnik152011
54Edwin Peters183211
55Ron Engelen192111
56Sebas Beumer202611




SnelschaakKampioen Han Winters






























































EindStand SnelschaakCompetitieRatingGespeeldPunten
1Han Winters1316972
2Franke van Netten1507971
3Rik Roelofs1766857
4Koen Maassen vd Brink1863857
5Eric Roelofs1540856
6Jorick Laan1681752
7Arie van der Deijl1433848
8Hans Derendorp1394747
9Reinier Heinz1370945
10Tje Wing Au1866844
11Jan Willem van Willigen1850843
12Jan Schoemaker14641242
13Iris Roelofs1492742
14Rolf Hendriks15521241
15Juan van den Anker1467940
16Michel Teunissen1912440
17Erik Minderman1681839
18Karl Denys1749637
19Tom Brans1701835
20Gerjan Brands1322734
21Frits Willems1165633
22Roland van Witteveen1608431
23Raimond Vastenhout1668431
24Justin Gunther2034431
25Ton Logtenberg1200826
26Marco Vastenhout1258426
27Frank Laan1200725
28Mees van Osch1752325
29Tony Hogerhorst1885724
30Fred Schonis1209523
31Peter Lincewicz1790422
32Cor Lindeman1562321
33Dick Vliek1641321
34Marcella Gunther1844321
35Nick Beijerinck2087321
36Bob Beeke2212220
37René de Goey1051817
38Fabio Bravo1893316
39Paul de Freytas1896614
40Arie Schouten1575413
41Cees Duijm1000312
42Stephan Antonijevic1450211
43Jan Looyen1500211
44Niels Matser1762211
45Noud Lentjes1880211
46Quincy Wekker1073110
47Bart van den Akker1544110
48Ron Engelen1921110
49Sebas Beumer2026110
50Bram van der Velden (j)2204110
51Edwin Peters183215
52Martin Weijsenfeld190444
53Erik Duijm163133
54Erik Starkenburg104511
55Herman de Munnik152011
56Jeroen Kruiver180711




CombiChamp Rolf Hendriks






























































EindStand CombicompetitieRatingGespeeldPunten
1Rolf Hendriks155212132
2Franke van Netten15079128
3Koen Maassen vd Brink18638119
4Han Winters13169115
5Rik Roelofs17668114
6Eric Roelofs15408112
7Jan Schoemaker146412103
8Tje Wing Au18668101
9Hans Derendorp1394793
10Erik Minderman1681887
11Jorick Laan1681784
12Tom Brans1701883
13Jan Willem van Willigen1850882
14Reinier Heinz1370976
15Juan van den Anker1467975
16Karl Denys1749674
17Arie van der Deijl1433873
18Gerjan Brands1322772
19Iris Roelofs1492771
20Frank Laan1200768
21Frits Willems1165666
22Fred Schonis1209564
23Tony Hogerhorst1885762
24Michel Teunissen1912462
25Marco Vastenhout1258457
26Ton Logtenberg1200852
27Paul de Freytas1896651
28Mees van Osch1752350
29Raimond Vastenhout1668448
30René de Goey1051847
31Dick Vliek1641346
32Peter Lincewicz1790444
33Justin Gunther2034444
34Roland van Witteveen1608443
35Bob Beeke2212240
36Nick Beijerinck2087337
37Martin Weijsenfeld1904435
38Cor Lindeman1562333
39Fabio Bravo1893332
40Noud Lentjes1880231
41Marcella Gunther1844328
42Stephan Antonijevic1450222
43Jan Looyen1500222
44Niels Matser1762222
45Bram van der Velden2204120
46Arie Schouten1575417
47Cees Duijm1000315
48Bart van den Akker1544115
49Erik Starkenburg1045111
50Quincy Wekker1073111
51Jeroen Kruiver1807111
52Ron Engelen1921111
53Sebas Beumer2026111
54Erik Duijm1631310
55Edwin Peters183216
56Herman de Munnik152012




ZomerCompetitie 2009:
Start, (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11)



.