Met de winst die de jeugd van TOREN 2 gister boekte op outsider Voorst, sloot De Toren een behoorlijk succesvolle openingsronde van het nieuwe seizoen af.
Beetje jammer was het ongelukkige gelijkspel van T4j, de onverdiende en nipte nederlaag van respectievelijk T8 en T9… Maar daar tegenover stond een glorieuze overwinning van T7 op ‘concurrent’ WDC 2 en de sensationele winst van T10 op De Sleutelzet. Reken het schitterende debuut van de meiden daarbij en ik heb niets teveel gezegd…
Dit smaakt naar meer!

Alles op een rijtje:

                        TOREN 1 – Promotie 1                 4½ - 3½
1. Bernard Bannink (2241)       - Willy Hendriks (2420)       ½ - ½ 
2. Theo Hommeles (2406)         - Maarten van Zetten (1967)   1 - 0 
3. Erik Hennink (2033)          - Bram van der Velde (2204)   0 - 1
4. Bob Beeke (2172)             - Sjaak Sibbing (2010)        1 - 0
5. Joost Mostert (2006)         - Bart van Onzen (2024)       ½ - ½
6. Jan van Dorp(1890)           - Henk Noordhoek (2127)       ½ - ½
7. Willem Broekman (2187)       - Steven Glasbeek (1757)      1 - 0
8. Thomas van Nispenrode (2001) - Ben Ahlers (2119)           0 – 1

(Toren wit op even borden!)

KLASSE 2C KNSB
Oegstgeest '80	 -	AAS	                      3	-	5
WSC	          -	Kennemer Combinatie 1	   3½	-	4½
DSC Delft 2	 -	HWP Sas van Gent 2	            2½	-	5½
De Toren Arnhem	 -	Promotie	                     4½	-	3½
Paul Keres 2	 -	Messemaker 1847	            3½	-	4½




Voorst 1             (1854) – De Toren 2j         (1875)      3 - 5
1. Jeroen Bosch      (1987) – Sebas Beumer        (1957)      0 - 1
2. Rudy Bloemhard    (2059) – Niek Beijerinck     (2005)      1 - 0
3. Marcel Kraaijkamp (1925) – Jan van Dorp        (1906)      0 - 1
4. Michiel Jansen    (1861) – Mees van Osch       (1724)      1 - 0
5. Sven Pronk        (1640) – Noud Lentjes        (1822)      0 - 1
6. Sjoerd Norberhuis (1831) – Steven Glasbeek     (1879)      1 - 0
7. Jeroen Nikkels    (1786) – Fabio Bravo         (1911)      0 - 1
8. Lûtsen Dooper     (1743) – Sjoerd van Willigen (1799)      0 – 1

KLASSE 1B
Voorst           - De Toren Arnhem 2j        3 - 5
Het Kasteel 2    - Schaakstad 5              6 - 2
ASV 5            - WDC                      2½ - 5½
PION 2           - De Elster Toren          4½ - 3½




                     Schaakstad 4 – TOREN 3                    3½ - 4½
1. Jeroen van Onzen (2045)        - A. Weenink (1893)           ½ - ½
2. Ferdi Arts (1897)              - Renze Post (1873)           0 - 1 
3. Jan Willem van Willigen (1780) - Berto Wansschers (1853)     0 - 1 
4. Dick van de Klis (1797)        - Ron Engelen (1762)          ½ - ½ 
5. Gerrit Janssen (1811)          - Theo Visschedijk (1861)     ½ - ½
6. Leen van de Berg (1769)        - Vincent Vleeming (1819)     ½ - ½ 
7. Michel Teunissen (1863)        - J. den Besten (1773)        1 - 0 
8. Lex Cornelisse (1766)          - Fred Beumer (1773)          ½ - ½

(Toren wit op oneven borden!)

KLASSE 1A
Schaakstad 4  - De Toren Arnhem 3      3½ - 4½
VDS           - Lelystad                6 - 2
VSG           - DZC                     5 - 3
O&O           - ZSG 2                   3 - 5




             TOREN 4j  -  VDS 2                      4 - 4
1. Fabio Bravo         -  Harm Schoten               ½ - ½
2. Mees van Osch       -  Rob Amato                  0 – 1
3. Nadia Bloemendaal   -  Frits Wilbrink             1 – 0
4. Maurice van Eijk    -  Frans van den Berg         0 – 1
5. Thomas Beerdsen     -  John Brand                 0 – 1
6. Rik Roelofs         -  Johan van Ommen            1 – 0
7. Erik Duijm          -  Gerald Visch               ½ - ½
8. Paul Glasbeek       -  NO.                        1 – 0

KLASSE 2B
Variant             -  Theothorne     3½ - 4½ 
De Schaakmaat       -  Zevenaar 2      4 - 4 
Zutphen 3           -  SMB 5          2½ - 5½ 
De Toren Arnhem 4j  -  VDS 2           4 - 4 





                   TOREN 5j  -  Schaakstad 7         4½ - 1½
1. Michel Teunissen jr.      -  Wim Willemsen         1 – 0
2. Martijn van Blitterswijk  -  Frits Mooibroek       1 – 0
3. Raimond Vastenhout        -  Ed Blankestijn        1 – 0
4. Jorick Laan               -  Eddy Homburg          1 – 0
5. Yassine Mouhdad           -  An Tramper            ½ - ½
6. Noah Goldsmid             -  Theo Meulmeester      0 – 1

KLASSE 3D
De Toren Arnhem 5j  -  Schaakstad 7       4½ - 1½
Doetinchem 2        -  Pallas 3           4½ - 1½
De Schaakmaat 3     -  Lochem              1 - 5
Twello 3            -  Rokade             2½ - 3½




                          Velp 2   -  TOREN 6                      1 - 5      
 1. Menno Potjer (1619)            -  Niels Matser (1703)          0 - 1
 2. Arend Compagnie (1557)         -  Ben McNab (1725)             0 - 1
 3. Bert Janssen (1501)            -  Jeroen Kruiver (1697)        0 - 1
 4. Albert Valen (1390)            -  Erik Minderman (1662)        ½ - ½
 5. Ralph Vonk-Noordegraaf (1370)  -  Roland v. Witteveen (1557)   ½ - ½
 6. Jongkie Tjhwa                  -  Chiel Minderman (1728)       0 – 1

KLASSE 3F
Schaakstad 6  - Doesborgh 2              5 - 1
Velp 2        - De Toren Arnhem 6        1 - 5
Voorst 2      - ASV 8                    3 - 3
SMB 6         - De Elster Toren 2        2 - 4





                        TOREN 7  -  WDC 2                          4 - 2
Bord 1: Peter Lincewicz (1743)   -  Henk Steinhauer (1787)         0 - 1
Bord 2: Tom Brans (1697)         -  Ron Berendsen (1748)           1 - 0
Bord 3: Ron Brachten (1728)      -  Patriek Vleeming (1658)        1 - 0
Bord 4: Cor Lindeman (1549)      -  Ron Whiteley (1580)            ½ - ½
Bord 5: Jan Schoemaker (1523)    -  Theo Wolters (1532)            1 - 0
Bord 6: Kees Spruijt (1498)      -  Gerrie Arends (1475)           ½ - ½

KLASSE 3C
Schaakstad 8         - OPC            0 - 6
De Cirkel 3          - Twello 2       2 - 4
Ugchelen             - Voorst 3       4 - 2
De Toren Arnhem 7    - WDC 2          4 - 2





                 Dodewaard 1  -  TOREN 8                     3½ - 2½
Bord 1	 Arie Schouten 	   -	 J. Vermeer 	       ½ - ½
Bord 2	 W Janssen v Doorn   -	 Jan Straatman 	       1 - 0
Bord 3	 Peter Hamers 	   -	 M. Bitter	       0 - 1
Bord 4	 H. Fintelman	   -	 Fred Schonis 	       0 - 1
Bord 5	 Eric Roelofs	   -	 A. van Ommeren          1 - 0
Bord 6	 G. de Leeuw	   -	 Juan van den Anker      1 - 0

(TOREN wit op oneven borden!)

KLASSE 3E
Wageningen 5   - Bennekom 3             4 - 2
Dodewaard      - De Toren Arnhem 8     3½ - 2½
Tornado        - Rhenen                 4 - 2
Ede 2          - De Cirkel 2            6 - 0





                     Rokade 2  -  TOREN 9                    3½ - 2½
1. Gert-Jan van Vliet (1768)   -  Hans Donker (1692)          1 – 0
2. Cyril Wolters (1512)        -  GerJan Brands (1330)        0 – 1
3. Gerard Wolters (1470)       -  Han Winters                 0 – 1
4. Hans ter Horst (1480)       -  Reinier Heinz (1398)        1 – 0
5. Marnon Stortelder (1542)    -  Angelo Spallina (1361)      ½ - ½
6. Arjen Houben (1397)         -  René de Goey (913)          1 - 0    

KLASSE 3H
Zevenaar 3       -  Groenlo                  3  - 3
Rokade 2         -  De Toren Arnhem 9        3½ - 2½
Aalten           -  Kameleon                 1  - 5
Gendringen       -  Wisch                    2½ - 3½





                      TOREN 10  -  Sleutelzet                   3½ - 2½
1. Han Winters                  -  Bert Nobel (1573)             0 - 1
2. Khaled Saad Mohammed (1319)  -  Henk van der Woude (1533)     1 - 0
3. Marco Vastenhout             -  Rob van de Hoeff (1513)       ½ - ½
4. Bettus aan ’t Goor (1532)    -  Bep Theuns (1424)             0 - 1
5. Erik Starkenburg             -  Theo Kloppenburg (1416)       1 - 0
6. René de Goey                 -  Ab Rouwen (1365)              1 – 0

KLASSE 4E
WDC 3               - Rheden            2 - 4
Doetinchem 3        - Zevenaar 4       3½ - 2½
Kameleon 2          - ASV 10            5 - 1
De Toren Arnhem 10  - De Sleutelzet    3½ - 2½





                  TOREN 11j  -  Ons Genoegen 2           3½ - 2½        
1. Catheleijne Sanders       -  B. Ebbink                 ½ - ½
2. Iris Roelofs              -  B. Menkveld               1 – 0
3. Maureen Naber             -  G. Kamphuis               1 – 0
4. Quirine Naber             -  G. Wilgenhof              1 – 0
5. Kadee To                  -  H. Rijkhoek               0 – 1
6. Jessie Hogenkamp          -  A. Hiddink                0 – 1

KLASSE 4C
Theothorne 2         -  Pallas 5              1 - 5
Voorst 4             -  De Schaakmaat 4j      1 - 5
ASV 9                -  Eerbeek              3½ - 2½
De Toren Arnhem 11j  -  Ons Genoegen 2       3½ - 2½

Reikimaster0